Telefon nie łączy się z wifi? Oto klika najczęstszych powodów.

Telefon nie łączy się z wifi? Oto klika najczęstszych powodów.

Brak łączenia się telefonu z wifi to poważny problem, który utrudnia z niego korzystanie. W dzisiejszych czasach smartfony bez dostępu do Internetu są praktycznie bezużyteczne. Ta usterka może być spowodowana błędem w zakresie działania telefonu albo kłopotem z Internetem. Jeśli posiada się omawiany problem to warto skorzystać fachowy porad.

Telefon nie łącz się z wifi – najczęstsze powody

Na samym początku warto powiedzieć, że najczęściej brak łączności telefonu z wifi wynika nie z usterki sprzętu, a nieprawidłowo wprowadzonych danych. Problem ten może dotyczyć nieprawidłowego użytkownika lub hasła. Dlatego przed podjęciem innych działań należy sprawdzić czy prawidłowo wprowadziło się nazwę użytkownika i hasło do routera. Sprawa ta wygląda identycznie, jeśli chodzi o inny punkt dostępu bezprzewodowego Internetu. Jeśli nie jest się pewnym co do tych informacji to warto jest skontaktować się z dostawcą usługi internetowej, który z pewnością pomoże w tej sprawie.

Jeśli nie można połączyć się z wifi przez telefon może to być też kwestia złych ustawień bezprzewodowych. Takie ustawienia zazwyczaj są skonfigurowane zgodnie z informacjami od dostawcy usług internetowych. W tym przypadku należy sprawdzić, czy są one prawidłowe, a jeśli nie wie się jak to zrobić najlepiej skontaktować się z dostawcą usługi.

Zdarza się czasem tak, że wifi nie działa na wszystkich urządzeniach- może to być problem niewystarczającego zasięgu. Na zasięg sieci wpływa możliwości połączenia się z wifi, dlatego najlepiej jest być blisko routera. Jeśli problem okaże się być kwestią związaną z niewystarczającym zasięgiem warto jest dokupić dodatkowe akcesoria konfiguracyjne, które umożliwią wygodne korzystanie z wifi w całym domu albo mieszkaniu.

Bywa też tak, że router jest przeciążony. W takiej sytuacji najlepiej będzie przeładować router- dokonuje się tego poprzez rozłączenie wszystkich urządzeń podłączonych do sieci internetowej i następnie zresetowanie routera. Przyczyną tego stanu może być zbyt częste używanie sieci przy korzystaniu z bardzo dużej ilości urządzeń.

Problem z uwierzytelnianiem wifi Android to usterka, która dotyka najczęściej smartfony o przestarzałym systemie operacyjnym. Najlepszym rozwiązaniem będzie przeinstalowanie systemu poprzez zainstalowanie najnowszych aktualizacji, które są niezbędne do połączenia się z siecią bezprzewodową. Rozwiązanie tego problemu dodatkowo pomoże pełna konfiguracja z siecią.

Co zrobić, kiedy posiada się sygnał wifi, ale Internet nie działa?

Niektórzy użytkownicy skarżą się na to, że posiadają sygnał wifi, ale połączenie z Internetem jest niemożliwe. Problem ten może mieć wiele przyczyn, aby go rozwiązać warto sprawdzić kilka parametrów.

  • Przede wszystkim należy upewnić się, że abonament internetowy jest aktywny. Konieczne będzie też zobaczenie czy zasięg sieci usługodawcy obejmuje miejsce zamieszkania. Usługa internetowa powinna być także w odpowiedni sposób skonfigurowana. Jeśli ma się pewność co do tego, że sprzęt funkcjonuje prawidłowo, ale mimo to nie ma Internetu to najlepiej jest się skontaktować drogą telefoniczną z usługodawcą.
  • Czasem ustawienia routera zostały skonfigurowane w ten sposób, aby moc sygnału była mała. Często można ją zmienić za pomocą aplikacji internetowej producenta routera w ten sposób, aby internet działał optymalnie.
  • W smartfonach, komputerach, kamerkach i innych sprzętach znajduje się czasem firewall. Jest to specjalny środek bezpieczeństwa, który ma za zadanie blokować pewne sygnały. Czasem zdarza się jednak tak, że nieprawidłowo skonfigurowany firewall będzie blokował dostęp do Internetu. W takiej sytuacji najlepiej będzie go wyłączyć albo w odpowiedni sposób dostroić.
  • Innym problemem może być wadliwość samego routera. Problem ten jednak będzie dotyczył głównie starego sprzętu, który jest przestarzały. W takiej sytuacji nie będzie on w stanie przekazywać prawidłowo danych do nowoczesnych urządzeń. Przed wymianą routera warto jednak upewnić się, że wszystkie połączenia w sieci są poprawnie podłączone a szyfrowanie działa w sposób prawidłowy.

Kamera nie łączy się z wifi – co może być problemem?

Podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianych problemów, przyczyn i niemożności połączenia się kamerki z wifi może być wiele. Najczęściej jest to niezgodność urządzenia sieciowego z kamerką. Aby naprawić ten błąd należy w odpowiedni sposób skonfigurować router, tak aby łączył się z kamerką. Innym popularnym problemem może być zbyt słaby sygnał wifi. Nowoczesne routery doskonale radzą sobie z tym problemem- jednak starszy sprzęt może być niekompatybilny z nowoczesnymi kamerkami.

Bardzo poważnym problemem może okazać się nieodpowiednie oprogramowanie kamerki internetowej. W takiej sytuacji ciężko jest zrobić cokolwiek i najprawdopodobniej będzie ją trzeba odesłać na gwarancję albo skontaktować się z producentem w sprawie możliwych rozwiązań. Przy takich problemach bardzo pomocny może się okazać usługodawca Internetu albo producent kamerki internetowej. Warto jest skontaktować się, aby uzyskać pomoc w diagnozie problemu i późniejszym rozwiązaniu.

Analytics
https://analyticsconf.pl